
Van werkstudent naar fulltime dienstverband: Stephany en Britney delen hun verhaal
Britney en Stephany begonnen als werkstudenten en zijn inmiddels volledig in dienst.
Lees het verhaalNa veertien jaar zijn eigen bouwbedrijf te hebben gerund en daarna gewerkt te hebben als uitvoerder bij een ander bouwbedrijf, besloot Mathieu van Bemmel (46) dat het tijd was voor iets nieuws. Bij Van Wijnen solliciteerde hij ongeveer drie jaar geleden op de functie van projectvoorbereider binnen Renovatie & Transformatie. En daar heeft hij nog geen moment spijt van gehad. “Van Wijnen zocht een projectvoorbereider met praktische ervaring. Ik dacht: dit is een kans die ik niet mag laten lopen.”
Mathieu ontdekte al snel hoe zijn ervaring als uitvoerder hem een groot voordeel gaf in de rol van projectvoorbereider. Hij vertelt: “Door mijn werk als uitvoerder nam ik veel praktische kennis en ervaring mee. Het was een mooie stap om deze kennis om te kunnen zetten in concrete plannen.” Daarnaast zorgde zijn praktijkervaring voor een mooie wisselwerking met andere projectvoorbereiders binnen Van Wijnen. “De meeste collega-projectvoorbereiders zijn theoretischer geschoold dan ik ben. Door mijn ervaring bekijk ik alles voornamelijk vanuit de praktische kant, anderen pakken zaken soms meer vanuit de theorie aan. Dat vult elkaar heel mooi aan. En daar leer je vervolgens ook allebei weer van.”
Uitvoerder
Ik voelde me vanaf dag één thuis bij Van Wijnen. Iedereen is benaderbaar en er wordt altijd met je meegedacht.
Ook de werksfeer bij Van Wijnen sprak Mathieu vanaf het eerste moment aan. Zowel tussen collega’s onderling als op inhoudelijk vlak. “Ik weet nog toen ik hier begon dat ik positief verrast was over hoe professioneel alles geregeld is binnen Van Wijnen. Projecten worden in detail uitgedacht, er is een duidelijke planning met heldere afspraken en ook goede communicatie richting bewoners. Dat werkt heel erg fijn.”
“Daarnaast is Van Wijnen gewoon een hele platte organisatie waarin iedereen benaderbaar is, tot aan de directie aan toe. Dat maakte dat ik me vanaf moment één thuis voel hier. Hoewel we een grote organisatie zijn, ervaar ik dat totaal niet zo. Ik voel me hier gezien en gewaardeerd. En er is altijd hulp beschikbaar. Uit ervaring weet ik dat dat niet bij elke werkgever een vanzelfsprekendheid is. Of het nu gaat om een uitdaging op de werkvloer of de behoefte aan het volgen van een cursus, er wordt altijd met je meegedacht.”
Dat blijkt ook uit het feit dat Mathieu na 2 jaar als projectvoorbereider uiteindelijk besluit dat hij liever teruggaat naar de functie van uitvoerder. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. “Ik miste toch het buiten zijn en de reuring van de bouwplaats. Toen ik dit aangaf, kreeg ik hier alle ruimte en begrip voor. Er werd gelijk gedacht in oplossingen.”
Bianca van der Borgh, HR Manager bij Van Wijnen Zuid: “Mijn ambitie als HR-manager is een cultuur creëren waarin het de normaalste zaak van de wereld is om kansen te krijgen. Iedereen verdient dat namelijk. Ook is het logisch dat iemands ambitie of interesse kan veranderen, net zoals het geval was bij Mathieu. Het is belangrijk dat wanneer zo’n situatie zich voordoet, je met elkaar in gesprek gaat. Sterker nog, daar komen meestal de mooiste succesverhalen uit voort. Dan zie je vaak dat op het oog moeilijk lijkende dingen, vrij gemakkelijk opgelost kunnen worden. Voor goede mensen is er immers altijd plek bij Van Wijnen. Dat geldt zeker niet alleen voor nieuwe medewerkers, maar ook voor collega’s die binnen onze organisatie een nieuwe rol willen bekleden.”
HR Manager bij Van Wijnen Zuid
“Voor goede mensen is er altijd plek bij Van Wijnen. Dat geldt zeker niet alleen voor nieuwe medewerkers, maar ook voor collega’s die binnen onze organisatie een nieuwe rol willen bekleden.”
Inmiddels is Mathieu alweer een jaar aan het werk als uitvoerder. En dat bevalt hem uitstekend. “Ik heb het nog steeds enorm naar mijn zin. We werken in een hecht team aan afwisselende opdrachten.” Momenteel werkt Mathieu aan een project in Oss waar 133 woningen worden gerenoveerd en verduurzaamd. “We vervangen hier de daken, waaronder 56 woningen met asbestdaken. Bovendien betreft het diverse soorten woningen. Een omvangrijk project dus, waarbij je rekening moet houden met allerlei verschillende zaken. Maar ik houd wel van een uitdaging, daar krijg ik energie van.”
Ook zijn volgende project is al bekend. “Dat wordt in het centrum van Den Bosch, tegenover de Sint-Janskathedraal. Daar komen weer hele andere uitdagingen bij kijken. Denk aan het verkeer, het gebruik van elektrische heftrucks en werken binnen een beschermd stadsgezicht. Maar die complexiteit vind ik alleen maar mooi.”