Trainee Jelte over leren, groeien en meebouwen
Jelte ten Hoor kwam tijdens zijn opleiding Bouwkunde aan NHL Stenden voor het eerst...
Lees meer
Sommige dagen zit Martijn Vogelsang vooral achter zijn scherm. Andere dagen zit hij aan tafel met projectteams of stemt hij af met collega’s over de planning en uitvoering. “Dat wisselt elkaar constant af,” zegt hij. “En dat past goed bij mij.” Martijn werkt als teamleider Constructie bij Van Wijnen Engineering in Dordrecht.
Martijn begon hier in 2017 als stagiair. Tijdens zijn afstuderen hield hij zich vooral bezig met modelleren. Na zijn studie kon hij blijven en startte hij als junior constructeur. Inmiddels geeft hij leiding aan het constructieteam.
“Die groei ging stap voor stap,” vertelt hij. “Ik kreeg steeds iets meer verantwoordelijkheid. Dat ging vanzelf, omdat het vertrouwen er was.”
Wat hem vanaf het begin aansprak, was de samenwerking. “Je werkt hier echt samen aan een project. Dat voelde toen al goed en dat is nooit veranderd.”
Als constructeur werkt Martijn aan alles wat een gebouw draagt: beton, staal en hout. Hij rekent constructies door, stemt af met collega’s en kijkt mee hoe plannen worden uitgevoerd.
“Wat ik mooi vind, is dat je je werk terugziet,” zegt hij. “Je zit niet alleen achter een scherm. Wat je bedenkt en berekent, staat er later echt.” Dat maakt het werk tastbaar. “Je ziet gebouwen groeien en weet: hier heb ik aan meegerekend. Dat geeft voldoening.”

Martijn schuift veel aan bij projectteams en neemt verantwoordelijkheid in de afstemming en besluitvorming. “Het gaat niet alleen om de berekening. Je kijkt samen hoe alles bij elkaar komt.”
Die combinatie van techniek, overleg en verantwoordelijkheid vraagt overzicht. “Maar je leert er ook veel van. Je snapt beter hoe projecten lopen en wat er nodig is om ze goed te laten draaien.”
De sfeer binnen Van Wijnen Engineering omschrijft Martijn als informeel. “Je werkt veel samen, dus het is belangrijk dat dat goed voelt. Collega’s zijn benaderbaar en helpen elkaar.” Er is ruimte om te groeien, maar ook om gewoon je werk te doen. “Geen ingewikkeld gedoe. Gewoon met elkaar zorgen dat het klopt.”
Dat Martijn hier nog steeds werkt, heeft voor hem een simpele reden. “Je krijgt de kans om jezelf te ontwikkelen. Je kunt je vakinhoudelijk verdiepen, maar ook breder kijken als je dat wilt.”
Wat zou hij zeggen tegen iemand die twijfelt om te solliciteren?
“Als je het leuk vindt om samen te werken, verantwoordelijkheid te nemen en later terug te zien wat je hebt gemaakt, dan zit je hier goed.”